Google reklama (angl. Google Adwords/Ads) yra Google mokama reklama, viena iš SEM sudedamųjų dalių. Google reklama ypač greitas ir efektyvus būdas patekti į Google paieškos sistemos topus. Tokiu būdu didinamas žinomumas ir pardavimai.

Ar Jūsų svetainė gali naudotis Google reklama?

Google reklama gali naudotis visos internetinės svetainės, išskyrus tas, kurios turi Google Ads apribojimus. Šie apribojimai ir dar daugiau patikrinama SEO audito metu. Jei Jūsų internetinė svetainė neturi apribojimų Google mokamai reklamai, tuomet ją galima naudoti. Visgi reikėtų atsižvelgti į tam tikrus kriterijus, kad mokėdami už Google reklamą nepermokėtumėte, o kaip tik jei yra įmanoma sutaupytumėte. Sutaupyti šioje vietoje Jūs tikrai galite. Tačiau tam neužtenka vien profesionaliai sutvarkytos Google reklamos, tam būtinas geras vidinis SEO. Vidinio SEO metu ištiriami raktažodžiai, sudaromas auditas, meta įrašai, bei sukuriamas turinys svetainei. Kuo daugiau turinio su tiksliniais raktažodžiais, tuo naudingiau yra kuriant Google reklamos kampaniją. Tikslinių raktinių žodžių sutapimas tiek svetainės atitinkamų puslapių tekstuose, tiek Google reklamos kampanijoje įtakoja aukštesnį kokybės balą. Kuo aukštesnis kokybės balas, tuo mažiau Jums reikės mokėti pinigų už mokamą Google reklamą bei pateksite į aukštesnes pozicijas. Internetinės svetainės, kurių kokybės balas yra itin žemas, o pinigų investuoja gerokai daugiau nei Jūs bus žemesnėse pozicijose, nepaisant jų investicijų. Taip pat jų skelbimų parodymų dažnumas bus labai retas, kai tuo tarpu turėdami aukštą kokybės balą ir mokėdami mažiau už Google reklamą, Jūsų skelbimą rodys gerokai dažniau nei Jūsų konkurentų. Todėl jei nenorite investuoti daug ir būti žemose pozicijose, būtinai pasikonsultuokite su Seoprojektas.lt komanda, mes Jus pakonsultuosime dėl vidinio SEO ir padėsime sukurti efektyvią Google reklamą.

Kokybės balo schemos pavyzdys
Kokybės balo schemos pavyzdys

Kokia Google reklamos nauda?

Google Adwords reklama yra labai naudinga jeigu norite, kad Jūsų svetainė būtų pirmuose Google puslapiuose. Dažnai žmonės nenori laukti kol jų svetainė į topus iškils organiškai, nes tokių rezultatų gali tekti laukti keletą mėnesių, o gal net ir keletą metų. Jeigu norite atsidurti topuose, tai šią svajonę galite pasiekti per dieną nusipirkdami mokamą reklamą Google sistemoje. Tokiu būdu būsite geriau pastebimi potencialių klientų, jūsų svetainės pavadinimas jiems maišysis po akimis ieškant prekių ar paslaugų, kurias Jūs parduodate ar teikiate. Tai padidins Jūsų pardavimus, todėl gali būti, kad pinigų mokėjimas už reklamą Jums ne tik atsipirks, bet ir atneš nemažą pelną.

Kokie Google reklamos minusai?

Jeigu norite greitų rezultatų mes rekomenduojame Google Ads reklamą. Tačiau reikėtų suprasti, kad tokią reklamą pirkti reikia nuolatos, kiekvieną kartą užėjus lankytojams į Jūsų svetainę per Google nuorodą, už paspaudimą Jūs mokėsite pinigus. Niekas negali garantuoti, kad žmonės užėję į Jūsų puslapį kažką iš jo užsisakys. Tačiau atsiranda tikimybė, kad padidėjus matomumui didės ir pardavimai, todėl jau geriau tokią reklamą daryti, nei nedaryti.

Į Google reklamą reikia investuoti nuolatos, tam, kad patektumėte į topus. Nutraukę lėšų skyrimą reklamai, Jūs vėl tapsite nematomi, jei nėra daromas SEO. Todėl siekiant net tik momentinių, bet ir ilgalaikių rezultatų, reikėtų daryti ir Google Ads ir pilną SEO projektą. Google Ads padės šmėžuoti pirmuosiuose puslapiuose, kai tuo tarpu atliekamos SEO paslaugos Jūsų svetainei padės paieškos sistemose kilti organiškai. Tokiu atveju, Google Ads Jums bus reikalingas tik tol, kol Jūsų svetainė iškils į Google pirmuosius puslapius. Vadinasi, po tam tikro laiko galėsite mėgautis aukštomis pozicijomis, žinomumu ir didesniais pirkimais, nieko neinvestuodami nei į SEO paslaugas, nei į Google reklamą.

Nuo ko priklauso Google Ads reklamos kaina

Google Ads reklamos kaina – tai kaina už vartotojo atėjusio į Jūsų svetainę per skelbimo paspaudimą, kurią mokate Google‘ui. Kaina priklauso nuo keleto dalykų: Jūsų svetainės, skelbimo turinio ir kainos už paspaudimą pasiūlymo. Naudotis Google Ads gali visos svetainės, tačiau svetainės, kurios neturi tvarkingai atlikto vidinio SEO dažniausiai moka didesnius pinigus už paspaudimus. Taip pat skelbimo tekstas turi atitikti svetainės turinį, kitaip tokie skelbimai duos Jums mažesnį kokybės balą ir mokėsite daugiau pinigų už paspaudimus. Kuo didesnis kokybės balas, tuo mažesnė kaina už paspaudimą, toks skelbimas bus dažniau rodomas nei kitų. Taip pat kaina už paspaudimą priklauso nuo pateikiamos sumos už paspaudimą, jei pasiūlote per didelę ar per mažą kainą Jūsų skelbimas bus rečiau rodomas. Kainos turi būti tikslingos pagal Jūsų raktažodžio vidurkio kainą. Kiekvienas raktažodis turi savo paieškomumą, todėl kuo didesnis paieškomumas, tuo daugiau galite gauti parodymų bei paspaudim. Jeigu norite daugiau paspaudimų reikės ir didesnės bendros sumos.

Nuo ko priklauso Google Ads administravimo kaina

Google Ads administravimo kaina priklauso nuo raktažodžių kiekio, norimos kampanijos ir trukmės. Dažniausiai naudojama tekstinių skelbimų kampanija. Kiekvienam raktažodžiui reikia sukurti mažiausiai tris skirtingus skelbimus, todėl kuo daugiau raktažodžių, tuo didesnė administravimo kaina. Taip pat kaina priklauso nuo trukmės, kuo ilgiau reikalingos administravimo paslaugos, tuo didesnė kaina. Tačiau užsisakant administravimo paslaugas ilgesniam laikui yra pritaikoma nuolaida.