SEO auditas – tai detalus interneto svetainės įvertinimas ir analizė, kurios metu nustatomos svetainės silpnosios ir stipriosios pusės. SEO audito metu analizuojami konkretūs veiksniai, kurie parodo, kaip svetainė pasiruošusi „draugystei“ su paieškos sistemomis. Taip pat tai yra vidinio SEO dalis.

Kodėl SEO auditas yra reikalingas?

SEO auditas yra vienas pirmųjų veiksmų atliekamų vykdant pilną SEO projektą. SEO auditas būtinas tam, kad būtų galima įvertinti esamą svetainės situaciją ir sukurti interneto svetainės gerinimo tiek paieškos sistemoms, tiek vartotojui strategiją. SEO audito metu atsižvelgiama ir į didžiausių konkurentų esamą padėtį, tam, kad būtų galima konkuruoti su svetainėmis esančiomis pirmuose paieškos puslapiuose. Paieškos sistemoms „draugiška“ svetainė visuomet atsidurs aukštesnėse pozicijose Google ir kitose paieškos sistemose, o tai reiškia bus vykdomi didesni pardavimai ir gaunamas pelnas. Joks SEO projektas negali apsieiti be SEO audito, todėl jei Jums norisi padidinti savo svetainės žinomumą ir gauti didesnį pelną, SEO auditas yra tiesiog būtinas.

SEO auditas atliekamas pagal daug kriterijų. Atlikdami SEO auditą mes konsultuojame, teikiame ataskaitas, siūlymus ir rekomendacijas kaip pagerinti svetainę, kad atitiktų paieškos sistemų (google, yahoo, bing, yandex ir kt.) optimizacijos reikalavimus. SEO audito ataskaitoje nurodome, kurie svetainės tvarkymo darbai yra prioritetiniai, o kurie gali šiek tiek palaukti. Atsižvelgiant į savo galimybes galėsite nuspręsti ar tvarkysite svetainę dalinai ar maksimaliai.  

Kaip atliekamas SEO auditas?

Esamos situacijos įvertinimas ir patarimai

Nustatomas domeno pavadinimo paieškomumas, ar pavadinimas atitinka svarbiausius svetainės raktinius žodžius ir ar tinkamai apibūdina parduodamomas prekes ar paslaugas. Patikrinama ar domenas yra logiškas ir naudojami tinkami simboliai.

TOP vietos tikrinimas

Remiantis raktinių žodžių tyrimo rezultatais, populiariausi svetainės raktažodžiai tikrinami pagal paieškomumo dydį paieškos sistemose. Nustatomos konkrečios raktažodžių pozicijos Google paieškos sistemoje. Patikrinama 10 pagrindinių raktinių žodžių, tačiau esant reikalui galima patikrinti ir daugiau.

Google ban statusas

Google ban statusas tikrinamas, todėl, kad išsiaiškinti ar Jūsų svetainės domenas nėra uždraustas Google indeksavimo sistemoje ir Google Adsense sistemoje. Jeigu svetainės domenas uždraustas Google indeksavimo sistemoje, tai Jūsų svetainė nebus pateikiama Google paieškoje, o tai reiškia, kad jokie darbai susiję su SEO neteks savo reikšmės. Jei Google Adsense sistemoje svetainės domenas irgi uždraustas, tuomet Jūs negalėtumėte įsidėti jokios Google Adsense reklamos.

Virusai

Jeigu Jūsų svetainė yra užkrėsta virusų, tuomet labai svarbu juos kuo greičiau pašalinti, kol nepridarė Jums daugiau žalos. Atėjus vartotojui į Jūsų tinklalapį, kuriame yra virusas, galima susidurti su įvairiomis problemomis, kadangi virusai yra skirtingų rūšių. Virusų padaromos žalos svetainėms: vartotojų duomenų vogimas (pvz.: elektroninio pašto adresas, IP adresas, vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, telefono numeris), svetainės užgrobimas, svetainės duomenų keitimas, svetainės pašalinimas. Mes nustatysime ar Jūsų svetainėje yra kokio nors tipo virusų.

SSL (angl. Secure Sockets Layer) saugumo sertifikatas.

SSL yra saugumo sertifikatas plačiai naudojamas interneto platybėje. SSL sertifikatas svetainėje užtikrina persiunčiamus duomenis juos šifruojant. Jis reikalingas tam, kad vartotojų informacijos saugumas būtų užtikrintas. Kuo toliau, tuo plačiau naudojamas šis sertifikatas. Puslapiai turintys SSL sertifikatą yra geriau indeksuojami Google ir kitų paieškos sistemų, todėl norint padidinti savo svetainės galimybes patekti į aukštesnes pozicijas yra būtina jį turėti. Mes patikrinsime ar Jūsų svetainė turi SSL sertifikatą ir ar jis tinkamai veikia. Žemiau esančioje nuotraukoje pavaizduota kaip atrodo kai svetainėje yra įdiegtas SSL sertifikatas. Raudoname apskritime svetainė veikia su priešdėliu “https://”. Raudoname stačiakampyje parašyta, kad ryšys su svetaine saugus, kitose naršyklėse gali būti kitaip parašyta kaip “Ryšys šifruotas”.

ssl pavyzdys
SSL patikrinimo pavyzdys

Google Analytics integracija

Google Analytics – tai platforma per kurią galite stebėti savo svetainės vartotojų srautą. Šios platformos pagalba galite matyti, kuriose puslapiuose vartotojas lankosi, iš kur jis atėjo (pvz.: ar iš paieškos sistemų, ar socialinių tinklų), kiek žmonių Jūsų puslapyje lankėsi tam tikromis dienomis. Tokiu būdu galite sekti savo puslapio lankytojų srautų pokyčius. Mes patikrinsime ar Jūs turite tinkamai integruotą Google Analytics, jei ne, galime įdiegti.

Google Analytics ataskaitos pavyzdys
Google Analytics ataskaitos pavyzdys

Google Webmasters integracija

Google Webmasters – tai platforma per kurią taip pat galite stebėti vartotojų srautą, bet jo pagrindinė funkcija yra visai kitokia. Šios platformos pagrindinė funkcija informuoti svetainės savininką su atsiradusiomis indeksavimo problemomis. Google Webmasters turi daugybę funkcijų kaip patikrinti indeksavimo problemas. Jūsų svetainei šios integracijos būtinai reikia, nes reikia nurodyti puslapio žemėlapį (angl. sitemap), be šio etapo Google jo negali indeksuoti. Taigi, neturint Google Webmasters tinkamos integracijos, kad ir kaip norėtumėte iškelti savo svetainę į Google topus, tai bus neįmanoma. Svetainė net neegzistuos Google paieškoje, kad ir kokius SEO veiksmus darytumėte. Mes patikrinsime ar Jūsų svetainė yra indeksuojama Google sistemoje ir esant reikalui padarysime tinkamą integraciją.

Google Webmasters pagrindinio puslapio pavyzdys
Google Webmasters pagrindinio puslapio pavyzdys

Meta įrašai

Meta įrašai SEO atžvilgiu yra labai svarbūs, kadangi pirmasis tekstas prasideda nuo meta įrašų. Meta įrašai suteikia puslapiams pavadinimus ir nurodo Google paieškos sistemai, svetainės puslapių pagrindinius raktinius žodžius. Pirmiausia mes patikrinsime ar Jūsų turinio valdymo sistemoje galima koreguoti meta įrašus, o jeigu ne rekomenduosime įsidiegti meta įrašų papildinį ar pasisamdyti programuotoją, kuris įdiegs šį modulį.

Fav Icon

Tai yra miniatiūrinis logotipas atsidarius svetainės tinklalapį esantis naršyklės skirtuko pavadinimo laukelyje. Kaip ir logotipas, taip ir „fav icon“ yra reikalingas, todėl patikrinsime ar jis yra. Žemiau esančioje nuotraukoje apibrauktas raudonu apskritimu yra pažymėtas “Favicon”. Šioje vietoje rodomas jūsų svetainės “Favicon”.

Favicon pavyzdys
Favicon pavyzdys

URL nuorodų tvarka

Remiantis raktinių žodžių tyrimo rezultatais sudaromos tinkamos URL nuorodos, kurios būtų naudingos SEO optimizavimui. Taip pat nurodomi naudingesni už esamus kategorijų pavadinimai. Kaip turėtų atrodyti tvarkinga URL nuoroda ir kategorijos pavadinimas šalia esančioje nuotraukoje.

URL tvarkymo pavyzdys
URL tvarkymo pavyzdys

Puslapio pritaikymas mobiliesiems įrenginiams

Patikrinama specialiais įrankiais ar Jūsų svetainė yra pritaikyta mobiliesiems įrenginiams. Šiuo metu itin populiarėja mobiliųjų įrenginių naudojimas internetinėje erdvėje, todėl dažnas klientas prekes ar paslaugas užsisakinėja naudodamas telefoną ar planšetę. Būtent dėl to Google yra svarbu, kad svetainė būtų pritaikyta mobiliesiems įrenginiams, todėl norint aukštų rezultatų yra būtinybė, kad klientas naudodamasis bet kokio tipo įrenginiu galėtų efektyviai naudotis Jūsų svetaine.

Puslapio užsikrovimo greitis

Užsikrovimo greitis yra svarbus ne vien klientui, bet ir Google paieškos sistemai, kadangi Google sistema visada labiau vertina greitai veikiančius tinklalapius. Užtikrindami optimalų savo svetainės užsikrovimo greitį, padidinsite tikimybę atsidurti aukštesnėse pozicijose, nei Jūsų konkurentai. Mes patikrinsime Jūsų svetinės užsikrovimo greitį tiek mobiliesiems įrenginiams, tiek kompiuteriui.

Tekstai

Išanalizuojami Jūsų svetainės tekstai, remiantis raktinių žodžių tyrimu patikrinama ar naudojami naudingiausi raktiniai žodžiai. Įvertinami pagrindiniai konkurentai patenkantys į top 10 Google paieškos sistemą, remiantis jų parašytu teksto kiekiu. Pagal tai apskaičiuojamas koks vidutinis teksto kiekis turėtų būti Jūsų svetainės puslapiuose.

Nuotraukos

Nuotraukos taip pat yra tekstas, todėl itin svarbu išanalizuoti ar jos yra teisingai užvadintos. Populiariausiais raktiniais žodžiais užvadintos nuotraukos taip pat gali Jums padėti kilti Google paieškoje. Mes ištirsime Jūsų svetainės nuotraukų pavadinimus ir rekomenduosime kaip juos būtų naudingiau ir efektyviau pervadinti.

Facebook ir kitų socialinių tinklų prieigos modulis fanų rinkimui

Socialiniai tinklai yra neatsiejama kiekvieno šiuolaikiško žmogaus gyvenimo dalis. Lietuvoje ypač populiarus Facebook, todėl turėti Facebook modulį fanų rinkimui savo svetainėje tiesiog būtina. Didesnis fanų kiekis Facebook‘e – didesnis populiarumas ir didesni pardavimai. Mes ištirsime ar Jūsų svetainėje yra šis modulis.

Page sharing‘o socialiniams tinklams modulis po testais ir straipsniais

Kaip socialinių tinklų modulis, taip ir page sharing‘o socialiniams tinklams modulis yra reikalingas svetainėje, todėl, kad lankytojai galėtų Jūsų įdomius straipsnius ar prekes pabendrinti savo socialiniuose tinkluose. Tokiu būdu vyksta Jūsų svetainės populiarinimas. Mes patikrinsime ar Jūsų modulis yra įdiegtas tinkamai ir ar jis išvis yra.

Programavimo klaidos

Programavimo klaidos kenkia Jūsų tinklalapio funkcionalumui ir veikimo greičiui, ko pasekoje Google gali prasčiau vertinti Jūsų svetainę. Dėl to sumažėja Jūsų šansai patekti į aukštesnes pozicijas. Mes patikrinsime Jūsų svetainės pagrindines programavimo problemas susijusias su SEO ir duosime Jums rekomendacijas.

Puslapio apatinė eilutė (angl. footer)

Puslapio apatinė eilutė turi būti tinkamai sutvarkyta, tam, kad tekstų esančių Jūsų svetainėje niekas negalėtų talpinti kitur. Jūsų svetainės tekstas turi likti joje, kitu atveju kenčia Jūsų pozicijos paieškos sistemose. Tinkamai sutvarkytas puslapio „footer“ užtikrina, kad esant tekstų vagystei, galėsite kreiptis į teismines institucijas. Mes nustatysime ar Jūsų puslapio apatinė eilutė yra tinkama ir duosime rekomendacijas kaip ją reikėtų koreguoti siekiant apsaugoti Jūsų puslapio turinį ir pozicijas paieškos sistemose. Žemiau esančioje nuotraukoje raudonu kvadratu pažymėtas tekstas privalo būti kiekvienoje svetainėje.

Puslapio apatinė eilutė
Puslapio apatinės eilutės pavyzdys

Paieškos laukelis (angl. search box)

Paieškos laukelis palengvina paiešką Jūsų internetinėje svetainėje. Dažnai į puslapį užklydęs žmogus prekės ar paslaugos ieško ne meniu, o tiesiog įvedęs ieškomą žodį ar frazę į paieškos laukelį. Tai daug greičiau ir paprasčiau, ypatingai jei prekių asortimentas yra platus. Todėl mes pažiūrėsime ar Jūs turite šį laukelį, jei ne, tuomet patarsime ar jį turėti Jums verta.

Naujienų prenumeratų modulis

Naujienlaiškiai labai efektyvus ir naudingas būdas padidinti puslapio populiarumą. Naujienų prenumeratų modulis padeda susirinkti klientų, besidominčių Jūsų parduodama preke ar paslauga elektroninius paštus. Turėdami juos savo duomenų bazėje galite siųsti naujienlaiškius ir taip plėsti savo žinomumą ir didinti pelną. SEO audito metu mes ištirsime ar yra naujienų prenumeratų modulis, o vėliau atliekant SEM galėsime sukurti efektyvius naujienlaiškius.

Ką reikėtų žinoti apie atliktą SEO auditą?

Mūsų atliktas SEO auditas – tai analizė ir rekomendacijos. Visus programavimo darbus Jūs turėsite atlikti pats arba Jūsų svetainės programuotojas. Esant poreikiui mes galime tiesiogiai bendradarbiauti su Jūsų programuotoju. Jeigu norite užsisakyti SEO auditą savo svetainei prašome susisiekti.